Wakacje 2013 ...

PICT0215Wyjazd 1-3 sierpnia 2013 do Bukowiny Tatrzańskiej na „królewski” (= czyli najtrudniejszy w Polsce) etap 70. jubileuszowego wyścigu Tour de Pologne na zaproszenie głównego sponsora imprezy - Skandii Życie TU S.A.

Co zobaczyliśmy/przeżyliśmy?
- nocleg w Bukowinie w hotelu z niesamowitym widokiem na Tatry
- próbowanie potraw regionalnych w karczmie góralskiej oraz w wykwintnej restauracji w Bukowinie (kwaśnica, moskal z serem bundz, pstrąg, baranina, oscypek z żurawiną)
- próbowanie potraw z kuchni włoskiej i meksykańskiej: quesadillas, calzone, makarony (pasta) w tym z owocami morza

a przede wszystkim doświadczenie na żywo i z bliska prestiżowego, jedynego w Polsce wyścigu kolarskiego z cyklu pro-tour. A szczegółowo:
- przeżycie na żywo i z bliska startu i mety wyścigu Tour de Pologne dla amatorów
- obserwowanie z tarasu mobilnego Klubu Klienta Skandii przejeżdżających kolarzy, ekip serwisowych i samochodów sędziowskich (całość trasy do przejechania na tym etapie to 192 km – 5 rund po ok. 38 km)
- przejażdżka w samochodzie dla VIPów po trasie i w trakcie wyścigu (peleton za nami!) i doświadczenie trudów wjazdu (na szczęście samochodem) na najwyższe wzniesienie trasy – górę Gliczarów (na wysokość 987 m. n.p.m. na długości 5,5 km z najostrzejszym nachyleniem stoku 21,5% max)
- naszym kierowcą samochodu VIP był dawny uczestnik Tour de France
- obserwowanie na żywo dekoracji zwycięzców etapu VI 70. TdP
- poznaliśmy prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Pana Wacława Skarul

Na pamiątkę Przemek i Mateusz otrzymali gadżety Skandii & Tour de Pologne z limitowanej serii jubileuszowego 70. wyścigu.

Wrażenia, które udało się wydobyć z nich p.Agacie po wyścigu:
- Jak wam się podobało?
- Bardzo.
- A co wam się podobało najbardziej?
- Wszystko.
Krótko, zwięźle i na temat ;)

Post scriptum:


serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Ziemba, Prezesowi Skandii Życie za umożliwienie naszym wychowankom udziału w tak prestiżowej imprezie i za życzliwość jaką nas obdarzył a Pani Agacie Romanowskiej ze Skandii Życie za opiekę i poświęcony czas,wielką serdeczność i nieocenione towarzystwo w trakcie całego pobytu. 
Z całego serca dziękujemy:)

                                 kolarztaras

 


obraz 019
Dzięki wsparciu finansowemu od  Pana Jurgena Fischera właściciela firmy Nova Mazur w Bartoszycach oraz od  Państwa Moniki  i Marcina  Markowskich mogliśmy spędzić  część wakacji na Helu. Wypoczynek był bardzo atrakcyjny, pogoda dopisała a moc wrażeń wprawił wszystkich w doskonały nastrój. Bardzo dziękujemy naszym darczyńcom za hojność, życzliwość i pamięć o nas(foto-galeria)

 

 

Kopiowanie, przenoszenie, powielanie, publikowanie lub rozpowszechnianie wszystkich fotografii w całości jak, i również w poszczególnych częściach bez pisemnej zgody Dyrektora WPO-W im.J.Korczaka w Bartoszycach - ZABRONIONE